Педагогічні читання

Сходинки педагогічного зростання

ПЕДАГОГІЧНІ ЧИТАННЯ

січень

Відтворення сучасного освітньо - методичного середовища до становлення конкурентно-здатного вчителя

Девіз семінару: посередній учитель розповідає, хороший пояснює, кращий демонструє, великий надихає.

План

1.Мотивація та обґрунтування теми «» в рамках роботи над провідною методичною темою «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості»

1). Формування індивідуального стилю педагога як один з основних аспектів управлінської функції методичної роботи в школі

вчителі математики сзш № 5 Борисова Н.С., Баранова І.О.,

вчителі фізики Зінов’єва Л.Г., Фалалєєва Г.М.;

вчителі інформатики сзш № 4 О.В.Чумак,

сзш № 7 Афанасьєва С.О.

2). Вплив  нових форм методичної роботи на підвищення конкурентоспроможності  педагога

вчителі математики сзш № 6 Самошкін О.П., Шевальє Т.П., Меркулова Ю.,

вчителі сзш № 1 Котенко. Н. О., Іщенко Н.І.

3). Розвиток інноваційної особистості вчителя як головний напрямок підвищення його педагогічної майстерності

вчитель інформатики сзш № 6 Шолохова О.В., сзш № 4 Старкова В.В.,

вчитель фізики сш № 4 Некрасова К.С., вчитель математики сзш № 4 Бонюк В.І.

3. Методичний діалог «Яким повинен бути вчитель»

Метод «Брейсторминг»

Чи знає  вчитель, який стоїть біля дошки й несе знання іншим, відповідь на питання «Хто я»?

Чи часто заглядає у середину себе? І чи почуває дійсну потребу, того кого вчить?

Учитель – той, хто вчить, або той, у кого вчаться?

4. Підбиття підсумків. Метод «Беріг надій».

5.  Прийняття рішень.

Рекомендації

педагогічних читань

вчителів математики, фізики та інформатики

від 9 січня 2013 року

1.     Постійно підвищувати свій професійний рівень шляхом самоосвіти та саморозвитку.

2.     Завершити перехід від авторитарності у педагогічній діяльності до демократичності та толерантності.

3.     Спрямувати діяльність вчителів природничо-математичного циклу на створення та  впровадження інноваційних педагогічних, інформаційно-комунікаційних технологій.

4.     В умовах реалізації моделі розвиваючої освіти підвищувати рівень творчості вчителів, акцентуючи увагу на активному застосуванні досягнень науки, передового педагогічного досвіду, вдосконалені форм і методів навчально-виховної роботи, розвитку умінь самостійно аналізувати власну діяльність.

5.     Розпочати роботу щодо створення комп‘ютерного банку методичних наробок, педагогічних інновацій та надбань вчителів математики, фізики та інформатики.

6.     Спрямовувати роботу методичних об’єднань на створення цілісної системи  психолого-педагогічного супроводу розвитку особистості школяра з метою самореалізації кожної дитини у творчому освітньому середовищі.

7.     Залучати якомога  більше учнів до участі у проекті «Розвиток інтелектуального руху на Дніпропетровщині».